Menu

Main menu:

Szukaj

Zdjęcia losowe

img_0094 51 79a dsc_3957

Archiwum wydarzeń

III Olimpiada wiedzy o KGHM i Regionie

W najbliższy piątek tj. 12 maja br. w Sieroszowicach odbędzie się finał Olimpiady wiedzy o KGHM Polska Miedź S.A. i regionie. To kolejny etap programu tegorocznych obchodów 60. rocznicy odkrycia złoża rud miedzi.

KGHM we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół im. Jana Wyżykowskiego w Sieroszowicach, zorganizował konkurs wiedzy o firmie i regionie Zagłębia Miedziowego, celem podkreślenia rangi rocznicy odkrycia złoża rud miedzi, którego sześć dekad temu dokonał zespół polskich geologów pod kierunkiem
dr Jana Wyżykowskiego.  Konkurs kierowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów regionu. Tematyka szeroka, m.in.: historia KGHM i Zagłębia Miedziowego, tradycje górniczo-hutnicze, podstawy geologii związanej z regionem, szeroko pojęta działalność Polskiej Miedzi i spółek Grupy Kapitałowej KGHM…

Olimpiada to cenna inicjatywa, która promuje wiedzę o historii, dokonaniach i działalności KGHM, popularyzuje wiedzę o regionie Zagłębia Miedziowego oraz rozwija postawy tożsamości dzieci i młodzieży z miedziowym regionem.

Zaproszenia do uczestnictwa w Olimpiadzie wysłane zostały do ponad 120 szkół z kilu powiatów tj.: bolesławieckiego, głogowskiego, jaworskiego, legnickiego, lubińskiego,  polkowickiego i złotoryjskiego. Chęć przystąpienia do Olimpiady wyraziło 26 szkół gimnazjalnych oraz 23 szkoły podstawowe.

Każdą zgłoszoną szkołę reprezentował jeden uczeń wyłoniony w szkolnych eliminacjach. W kolejnym etapie Olimpiady uczniowie brali udział w internetowym teście, który wyłonił finalistów konkursu. Do finału zakwalifikowało się po 15 uczniów w dwóch kategoriach – szkoły podstawowej (klasy IV – VI) i gimnazjum.

W najbliższy piątek uczniowie – finaliści napiszą test, na podstawie którego wyłonieni zostaną zwycięzcy. Finał odbędzie się w Sali Miedziowej w Sieroszowicach, osobno w dwóch kategoriach – o godz. 10.00 do testu usiądą uczniowie szkół podstawowych, a godzinę później z wiedzą o Polskiej Miedzi  i regionie zmagać się będą gimnazjaliści. Ogłoszenie wyników przewidziano około godz. 12.30. Dla trzech najlepszych finalistów w obu kategoriach KGHM ufundował atrakcyjne nagrody.